Vše pro byt či dům

Jak se zbavit mravenců v koupelně?

Jeden maličký mraveneček toulající se po bytě. I takto může začít problém s výskytem mravenců v koupelně. Mravenčí zástupy vám tu budou pochodovat a sbírat každý drobeček, který naleznou. Jak se jich ale efektivně zbavit?

ant-macro-PS7GYXV-min

Možná vás to překvapí, ale prostředků, jak se malých nezbedníků zbavit je mnoho. Ale určitě je dobré se zaměřit na prevenci, abyste mravencům nedali ani možnost se v koupelně vyskytovat. Když jim tuto možnost nenabídnete, nebudete se jich muset ani zbavovat. Ovšem ne vždy je to tak jednoduché, jak se zdá, proto tu naleznete pár tipů, jak se zbavit mravenců v koupelně.

Nejčastější výčet typů:

  • - Granule
  • - Postřiky
  • - Dýmovnice
  • - Domečky na hubení
  • - Lepové pasti
  •  

Granule

Granule nejsou jen výsadou zahrad. Tento chemický přípravek je vhodný i do uzavřených prostorů. Má dlouhodobý efekt. Ale určitě to není zcela ideální řešení, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, kterým by se po pozření granulí mohlo něco stát.

Postřiky

O to bezpečnější jsou právě postřiky. Jsou stále populárnější v mravenci napadených koupelnách. Stačí když přípravek nastříkáte na místa, kde se mravenci vyskytují nebo přímo skrývají. Spreje už většinou nezanechávají žádný nepříjemný zápach.

Dýmovnice

Máte v koupelně různé škvíry a skuliny, kam se nezbední mravenci dostali? S tímto problémem vám může pomoci dýmovnice. Dostane se do každé malé škvírky, kam by se mohli mravenci dostat nebo už se dokonce dostali. Nemusíte se obávat zápachu. Stejně jako spreje, tak ani dýmovnice neoplývají žádným nežádoucím zápachem.

Domečky na hubení

Nevinné vyhlížející malá plastová nebo papírová krabička. Mravenec do ní vejde a uvnitř na něj čeká nástraha v podobě insekticidní látky. Většina těchto domečků je chráněna proti přístupu dětí. Proto můžete domeček zcela bezpečně umístit do prostorů koupelny.

Lepové pasti

Lepové pasti bývají bez obsahu insekticidních složek. Spoléhají na svojí lepivou plochu, kam se mravenci přilepí. Její užití v koupelně je zcela bezpečné.