Vše pro byt či dům

Co všechno je potřeba udělat, abyste si mohli koupit firmu?

Pokud chcete začít podnikat, pravděpodobně jste se už podívali na to, jaké máte možnosti. Můžete si firmu buďto sami založit a nebo si můžete koupit již založenou firmu. Firmy, které byly za tímto účelem vytvořené jsou bez historie, takže se nemusíte bát, že byste kupovali firmu s dluhy. K tomu je samozřejmě také důležité vybrat si spolehlivého a ověřeného prodejce firem.

Person Using Laptop Computer

 

 

Jak tedy koupě firmy probíhá?

Pokud jste se tedy rozhodli pro koupi firmy na míru (často také pod názvem ready-made společnosti), pak je její nákup vcelku jednoduchý. Najdete si webové stránky prodejce. Zde si můžete prohlédnout nabízené firmy podobně jako byste nakupovali v e-shopu. Pokud si nevyberete firmu z jejich katalogu, můžete je také kontaktovat a požádat je o založení firmy podle vašich parametrů.

Cena předpřipravené společnosti

Cena takovéto společnosti se odvíjí od několika parametrů - např. od právní formy (nejlevnější jsou s.r.o., nejdražší pak akciové společnosti), nebo třeba také od předmětu podnikání. Cena se tedy pohybuje od několika tisíců korun až po milióny korun.

Další kroky

Samozřejmě nestačí za firmu jen zaplatit. Existuje ještě několik kroků, které musí být při koupě firmy splněny. Musí dojít k přepisu společnosti na jejího nového majitele pomocí kupní smlouvy, dále je také nutné přepsat majetek v katastru nemovitostí, změnit jednatele společnosti a nesmíme také zapomenout na změnu údajů v obchodním rejstříku.