Vše pro byt či dům


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /web/hosting/hbc-reality.cz/www/templates/gk_shop_and_buy/lib/framework/helper.layout.php on line 148

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /web/hosting/hbc-reality.cz/www/includes/application.php on line 536

Odsávání prachu pro jemné i hrubé částice

Plíce jsou orgánem, které umožňují našemu tělu dýchat, tedy přijímat kyslík. Ten je poté vázán na krev a ta jej rozvádí do ostatních orgánů, zejména však mozku. Je velmi důležité, abychom dýchali vzduch čistý, bez mikroskopických částí nebo zárodků plísní, protože poté může dojít k nevratnému poškození organismu. Proto je nezbytné používat čističky vzduchu s odsáváním prachu.

odsávání prachu

Číst dál: Odsávání prachu pro jemné i hrubé částice

Výhody polystyrenových stropních desek

Stropní desky se používají při obkládaní stropů. Skvěle vám poslouží v případě, že váš strop je zničený a chcete poničené místa zakrýt. Další situací, kdy se můžete zvážit použití obkladových desek na strop je instalace bodových světel do stropu. A samozřejmě můžete zvážit použití stropních desek, pokud si chcete zkrátka váš domov zútulnit a zkrášlit. Jestli vás nadchlo použití desek na strop tak se pravděpodobně zaseknete u výběru materiálu. Na výběr máme v zásadě ze tří základních materiálů. A to z polystyrenu, s PVC fólií a nebo dřeva. My si dnes  ukážeme důvody proč zvolit právě polystyren k obložení vašeho stropu.

stropní obkladové desky

Výhody polystyrenových stropních desek


Polystyren je určitě levnou variantou při obkládání stropu. Na výběr máte z několika druhů obkladů, které můžou mít vždy jiný tvar, takže si můžete zvolit ten, který se vám líbí nejvíc. Výhodou je, že vypadají opravdu dobře, jsou levné a je s nimi díky minimální váze snadná manipulace. Jejich největší výhodou je možnost si kazety natřít na libovolnou barvu. A nebudete k tomu potřebovat ani žádnou speciální barvu, ale zkrátka běžnou malířskou barvu, kterou byste použili při natírání vaší stěny.

Nechávejte si prohlédnout komín pravidelně!

Ve Zlíně je po zimě spousta komínů ve špatném stavu. Nejlepší je na to si zavolat specializovaného kominíka, který se na váš komín podívá a určí jeho „diagnózu“. Pokud je váš komín opravdu dramaticky poškozen, budete pravděpodobně potřebovat vložkování komínů ve Zlíně. K tomuto účelu je potřebné si pozvat odborníky, kteří váš komín vybrousí a následně vyvložkují speciální vložkou. Ta Váš komín ochrání a prodlouží mu životnost.

komínky Zlín

Číst dál: Nechávejte si prohlédnout komín pravidelně!

Na co všechno můžete využít OSB desky?

OSB desky mají všestrané využití, takže je můžete použít téměr na cokoliv. Často se s nimi můžeme setkat při stavění dřevostaveb. V tomto případě jsou osb desky použité k opláštění domů a nebo i podlah. Kromě toho dají osb desky použití na stavbu přístřešků na zahradu nebo různých pergol. Pokud si chcete tedy zkrášlit zahradu a mít kde sedět třeba i v zimě nebo v dešti, tak neváhejte použít osb desky, které vám tak splní skvělou funkci a doplněk.

osb desky levně

Číst dál: Na co všechno můžete využít OSB desky?

Polykarbonáty: co to je?

Muži, kteří měli v životě tu čest se stavebními materiály, asi nemají problém s představou, co je to taková polykarbonátová deska. Něžnější půlka populace si však většinou nepředstaví ale vůbec nic a jen se tázavě zeptají: "Co to je?" Proto se na to pojďme podívat pěkně od začátku.

Polykarbonátové desky Lexan jsou tvořeny z materiálu, který je termoplastickým polymerem. To znamená, že mají výjimečné vlastnosti díky jejich chemickému složení. Dá se tedy říci, že všechny polykarbonátové desky Lexan jsou díky sestavení svých molekul nárazu odolné, pevné, tvarovatelné a odolávají velkému rozsahu teplot. Podle toho, jak je s nimi nakládáno dále (např. jestli jsou desky dělané jako komůrkové či plné) se jejich vlastnosti mírně liší. A vidíte je často kolem sebe - v zimních zahradách, schodištích nebo třeba verandách.

polykarbonát