Vše pro byt či dům

Odsávání prachu pro jemné i hrubé částice

Plíce jsou orgánem, které umožňují našemu tělu dýchat, tedy přijímat kyslík. Ten je poté vázán na krev a ta jej rozvádí do ostatních orgánů, zejména však mozku. Je velmi důležité, abychom dýchali vzduch čistý, bez mikroskopických částí nebo zárodků plísní, protože poté může dojít k nevratnému poškození organismu. Proto je nezbytné používat čističky vzduchu s odsáváním prachu.

odsávání prachu

Prach, zápach a zárodky plísní

Čistota vzduchu je problémem globálním, protože se týká jak vzduchu ve městech, tak i průmyslových objektů, kde je koncentrace prachu daleko vyšší. Ve vzduchu jsme vystaveni hned několika nebezpečným prvkům:
prach,
pevné částice,
plísně a houby.

Neviditelní zabijáci

Pokud zúžíme oblast "špinavého" vzduchu čistě na průmysl, objeví se nám hned několik polutantů. Základní škodlivou složkou je onen prach a jeho různé velikosti. Tady platí, čím větší, tím lepší, protože plíce disponují samočistící funkcí a velké částice jsou pomocí hlenu vykašlány ven. Dále organismu škodí plynné sloučeniny, ty vznikají během spalování a hoření. Konkrétně se jedná o oxid uhelnatý (CO), oxid uhličitý (CO2) a formaldehyd.

Čištění vzduchu

Abychom vytvořili vzduch, který nijak neškodí lidem, je nutné použit speciální zařízení, které nebezpečné látky zachytí a odfiltrují. Těmto zařízením se říká čističky vzduchu a vyrábí se v několika variantách pro konkrétní použití. Často jsou vybaveny hned několika filtry, přes které vzduch proudí a vrací se zpět. Dále jsou součástí systému také vysoušeče, klimatizace a jiná zařízení pro zvýšení kvality vzduchu.

odsávání prachu

Nejmodernější průmyslové čističky vzduchu od firmy TIGEMMA, které jsou integrovány do vzduchotechnických zařízení jsou schopny vyčistit z nasávaného vzduchu téměř všechen prach, pevné částice, plyny, pyly nebo také zárodky plísní. Pokud si nevíte rady s výběrem průmyslové filtrace, obraťte se na výše zmíněnou společnost, která vám poradí a vyprojektuje odsávání a čištění vzduchu na míru.