Vše pro byt či dům

Kolik stojí protipožární dveře? A co cenu ovlivňuje?

Protipožární dveře mají poměrně vysokou cenu, a proto se mnoho investorů stále nerozhoduje o jejich nákupu a instalaci. Z bezpečnostních důvodů budovy a lidí, kteří v ní zůstávají, se však protipožární dveře zdají být velmi dobrým řešením.

bezpečné protipožární dveře otevíravé ocelové

 

Požární požadavky uložené na budovy podle českého práva a práva EU jsou dalším faktorem, který by měl být zohledněn při výběru dveří. Od čeho se odvíjí cena protipožárních dveří?

Dveře jako prvek požární ochrany


Protipožární dveře se velmi často používají v průmyslových a veřejných budovách. V budovách, kde je současně více lidí, je prostě nutné chránit zdraví lidí a životy v případě požáru. Proto se v případě zdravotnických zařízení, nákupních středisek nebo kancelářských budov zdá být otázka výběru dveří zřejmá. Je to kvůli požadavkům na požární bezpečnost, která vyžadují zvláštní řešení, pokud jde o stavební materiály a další komponenty pro stavebnictví. Stále častěji se však také v soukromých rodinných domech instalují profesionálně vyráběné a certifikované protipožární dveře. Správně vybrané a instalované protipožární dveře výrazně omezují šíření požáru v případě požáru.


Protipožární dveře cena


Cena protipožárních dveří je pro mnohé důležitým aspektem. Nabídka výrobců různých typů a tříd protipožárních dveří na českém trhu je poměrně rozsáhlá. Dostupné jsou protipožární dveře vyráběny pro průmysl, instituce a rodinné domy. Můžete si vybrat z mnoha dostupných modelů v různých třídách požární odolnosti, nebo si objednat vyhrazené dveře s nestandardními rozměry nebo povrchovou úpravou.
Pro protipožární dveře cena není vždy jednotná. Odvíjí se od třídy ochrany, ale také z použitého materiálu. Dalším faktorem, který cenu ovlivňuje je jejich umístění a s tím souvisí i rozměry. Jedním z dodavatelů protipožárních dveří je firma Spedos, která vám připraví cenovou kalkulaci na míru.