Vše pro byt či dům

Jaké má výhody dutinkový polykarbonát?

Dutinkový polykarbonát

Dutinkový polykarbonát je často voleným materiálem pro stavbu střech, skleníků, protihlukových ploch a světlíků. Díky jeho lámané konstrukci jsou tyto panely relativně lehké, zachovávají si mechanické vlastnosti polykarbonátu.

Jsou velmi odolné a nepodléhají náhlým změnám povětrnostních podmínek, propouštějí světlo, ale ne zároveň částečně blokují UV záření a jejich tepelně-izolační vlastnosti nadchnou kde koho.

Ideální je využívat dutinkový polykarbonát spolu s hliníkovými profily, pro jednoduchou možnost rozšíření a případnou výměnu poškozené části. Stále si však zachovává pevnost, přestože je možné materiál za studena ohýbat a vytvářet z něj různě tvarované struktury, které najdeme například u skleníků.

Polykarbonát ovšem je třeba chránit speciální fólií proti UV záření, protože jej postupně ničí. Proto je třeba si u výrobců hlídat, jestli výrobky obsahují značení ochrany proti UV.
Co se teplotního rozsahu týče, polykarbonátové desky si drží tvar v rozmezí teplot -40 až +120° C. Pokud desky skladujete na sobě, nenechávejte je na přímém slunečním záření nezakryté, protože mají schopnost tržení tepla mezi jednotlivými vrstvami. Také je preferováno pokládání na rovný povrch.