Vše pro byt či dům

venkovní žaluzie brno

3 důvody, proč investovat do stínící techniky

V letním období hraje nezastupitelnou roli venkovní stínící technika, která slouží jako ochrana před sluncem a horkem. Venkovní žaluzie či rolety mají však mnohem více funkcí. Vytváří příjemné klima v interiéru a chrání před zvídavými pohledy kolemjdoucích. Současně se zvyšuje zabezpečení domu. Exteriérová stínící technika také snižuje náklady na vytápění. V následujících řádcích se na výhody stínících prostředků podíváme podrobněji.

1. Úspora

Velmi vyhledávané jsou venkovní žaluzie Brno, které slibují úsporu energií. Žaluzie a rolety, jež jsou nainstalovány z vnější strany domu, fungují jako bariéra zabraňující průniku slunečních paprsků. V interiéru tak není horko. Naopak v chladných měsících funguje tento stínící prostředek jako bariéra proti prostupu chladného vzduchu přes okenní tabuli. Díky tomu nenastávají nežádoucí ztráty tepla.

Existují také různé způsoby ovládání. Manuální ovládání znamená, že rolety a žaluzie musíte stahovat a vytahovat sami. Kdežto automatické ovládání využívá čidla, která reagují na povětrnostní podmínky, venkovní a vnitřní teplotu. Automaticky tak rolety stahuje, respektive vytahuje.

 venkovni zaluzie

 2. Bezpečí a soukromí

Předokenní rolety jsou elegantní ochranou před nevítanou návštěvou. Zabraňují násilnému vniknutí do domu. A současně vás oddělí od vnějšího prostoru, tudíž kolemjdoucí nebudou nahlížet do vašeho interiéru. Maximální soukromí je v současné době žádoucí a výrobci stínící techniky si to uvědomují.

3. Ochrana před sluncem

Nemusíte investovat do klimatizace, abyste si zajistili v interiéru příjemné klima i v horkých letních dnech. Stačí investovat do kvalitních předokenních rolet, přes které teplo zvenčí nepronikne. Stačí venkovní rolety zatáhnout a během dne si užívat příjemného stínu.

Ochranu před sluncem nabízí také markýzy Brno, které se hodí především nad terasu, na balkon či nad posezení vedle domu.