Vše pro byt či dům

Předváděcí vozy: Vyplatí se jejich koupě?

Roční vozy jsou k nerozeznání od těch nových. Přesto je pořídíte až o pětinu levněji. Co to vlastně roční vůz je, vyplatí se ho kupovat a na co si dát při nákupu pozor? Seznámíme vás s hlavními výhodami a nevýhodami.

6116824e99848

Nákup nové ojetiny je dobrou volbou pro každého, kdo chce něco ušetřit, ale zároveň touží po co nejnovějším voze. Ač má tato volba spoustu výhod, má i svoje nevýhody. Především, pokud nevíte, jak ojeté auto vybrat a na co si dát při nákupu pozor. Pojďme se podívat na specifika nákupu ojetin a na to, kde pořídíte nejlepší roční vůz.

Co to předváděcí vozy jsou?

Roční vůz nemusí být nutně přesně rok staré auto. Nejčastěji se tak označují vozy, které nejsou starší 18 měsíců. Horní hranice najetých kilometrů není stanovená. V nabídce najdete i auta, která jsou stará třeba jen 12 měsíců, za to mají najeto víc než vozy o něco starší výroby. Hodně tedy záleží na tom, na co narazíte.

Výhody předváděcích vozů

  • - Na pohled jsou k nerozeznání od nového auta
  • - Kompletní historie vozu
  • - Ve většině případů maximálně jeden majitel
  • - Jistá záruka
  • - Lze zakoupit na úvěr či leasing

Nevýhody předváděcích vozů

  • - Nevíte, kdo přesně ve voze jezdil a kolik lidí bylo
  • - Jste limitovaní konfigurací vozu, nemůžete si vybrat výbavu, motorizaci nebo barvu
  • - Prodejce může chtít zatajit drobné technické závady

Vyplatí se zakoupit předváděcí vůz?

U čerstvých ojetin je nabídka opravdu zajímavá. Za výrazně levnější cenu (až o 20 % levněji) dostanete v podstatě nové auto. Nižší rozpočet pro koupi ojetiny je jednoznačně nejsympatičtější stránka věci. Další výhodou je i to, že jsou okamžitě dostupné. Vzhledem k tomu, že nabídka nových vozů v současnosti za moc nestojí, jedná se dobrou alternativu.

Nenechte se však uchlácholit sliby prodejce. Raději si na prohlídku přizvěte odborníka a koupi s ním prokonzultujte. U autosalonů a bazarů si pečlivě proklepněte technický stav a také to, zda auto nebylo bourané. U automobilky byste se s tímto problémem setkat vůbec neměli.