Vše pro byt či dům

Jak zvýšit bezpečnost na pracovišti pomocí skrze jednoduché bezpečnostní značení schodišť.

bezpečnostní značení schodišť

Zaměstnavatele vždy zajímají možnosti, jak zvýšit bezpečnost na pracovišti a jedním z nich je právě bezpečnostní značení schodišť. Jak se s nimi zachází, kde je sehnat a jiné způsoby, jak zvýšit bezpečnost najdete v tomto článku.

Bezpečnostní značení schodišť

Pro omezení pádů, které mohou skončit neschopností zaměstnance pracovat, je třeba viditelně označit začátky a konce schodišť, obzvlášť v málo viditelném prostředí. Samozřejmě mezi vyšší bezpečnostní opatření patří zajištění maximálního osvětlení, ale může se stát, že vypadne proud a pro tyto případy je nutné se předem připravit.
Například nezávislý světelný zdroj, který se aktivuje v případě, že vypadne centrální elektrický zdroj.
V případě, že nemáte možnost sekundárního světelného zdroje, existují řešení v podobě fluorescenčních značení, nebo černo-žluté, pruhované značení, které svým kontrastem je také dobře viditelné v šeru.

Další způsoby zvýšení bezpečnosti na pracovišti

Kvalitní označení, kde se nachází hasicí přístroj, únikové východy, nebo prostor se zvýšeným rizikem ohrožení zdraví je nezbytné pro kvalitní ochranu zdraví zaměstnanců a kolemjdoucích.
Skvělý způsob, jak zlepšit nejen bezpečnost, ale také efektivitu provozu, jsou podlahové pásky značení, které naznačují logistický systém prostoru. Značení cest pro chodce, značení silnic pro vysokozdvižné vozíky a další provozní mechanismy, včetně přechodů je třeba dobře označit. Pro jednoduchost a jasnost je možné vybrat podlahové značení různých barev.

Kvalitní značení najdete například na e-shopu J.A.Clean, pro veškeré potřeby v oblasti bezpečnostního značení.